Remont Podwala już od soboty

Schemat zmian w komunikacji zaplanowanych na dzień 25 sierpnia 2012r.Zmiany, zmiany, zmiany. Od 25 sierpnia rozpocznie się długo oczekiwany remont Podwala. Początkowo prace będą się odbywać na jednym pasie ruchu na odcinku od skrzyżowania z pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania z ul. Świdnicką. Trasy zmienią linie autobusowe: 144, 149, 406, 409 oraz nocne: 240, 243, 247, 249, 253, 257.

Linia 144 kursująca w kierunku “Kamieńskiego-pętli”, od pl. Legionów pojedzie objazdem przez ul. Piłsudskiego, z pominięciem ul. Sądowej i remontowanego fragmentu Podwala.

Linie 149, 406 i 409 kursujące w kierunku pl. Grunwaldzkiego, od pl. Orląt Lwowskich pojadą objazdem przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów i Świdnicką do pl. Kościuszki, a następnie dotychczasowymi trasami. W kierunku Nowego Dworu, linie pojadą bez zmian Podwalem na remontowanym odcinku. Dla tych linii uruchomione zostaną przystanki dodatkowe: na pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów i na pl. Kościuszki (dodatkowy słupek: “Arkady”).

Linia 240 kursująca w kierunku Dworca Nadodrze, od pl. Legionów pojadą objazdem przez ul. Piłsudskiego, z pominięciem ul. Sądowej i remontowanego fragmentu Podwala.

Linie 243 i 253 kursujące w kierunku pl. Jana Pawła II, od ul. Świdnickiej pojadą objazdem przez ul. Bożego Ciała, Widok i Kazimierza Wielkiego.

Linie 247 i 257 kursujące w kierunku ul. Powstańców Śląskich, od ul. Kazimierza Wielkiego pojadą objazdem przez ul. Krupniczą, Sądową, pl. Legionów i ul. Kościuszki. W przeciwnym kierunku linie pojadą dotychczasowymi trasami.

Linia 249 kursująca od strony Nowego Dworcu w kierunku Dworca PKS, od pl. Orląt Lwowskich pojedzie objazdem przez pl. Legionów i ul. Kościuszki. W przeciwnym kierunku linie pojadą dotychczasowymi trasami.

Zmiany nie obejmują ruchu tramwajowego. Od 1 września br. w związku z pracami remontowymi na Podwalu, zmienione zostaną także trasy linii tramwajowych.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter