Zmiany na liniach komercyjnych Sevibusa i nowa linia 513Rozkład linii 503

Od lutego na liniach komercyjnych Sevibusa wprowadzono istotne zmiany, pojawiła się kolejna linia autobusowa i zmienione zostały ceny biletów niektórych z nich.
Na terenie gminy Żórawina, uruchomiono linię 503, łączącą Żórawinę i kilka pobliskich miejscowości z ul. Kołłątaja we Wrocławiu, a ściślej – z przystankiem „Eureka”, znajdującym się na tej ulicy.Rozkład linii 513

To już druga, po 513,  linia wrocławskiego przewoźnika na terenie gminy Żórawina. Obie z nich jadą wspólną trasą od przystanku „Eureka” na ul. Kołłątaja, dalej ulicą Borowską i Grota Roweckiego do osiedla Wojszyce, po czym dalej jadą „osobno”; 503 – śladem drogi przez Biestrzyków, Rzeplin, Żórawinę i dalej do miejscowości Węgry, wykonując po drodze również tzw. „kursy kieszeniowe” do Przecławic, Marcinkowic i Nowego Śleszowa. Natomiast starsza bliźniaczka – linia 513, jedzie trasą przez Wysoką, Karwiany, Komorowice, Żórawinę i dalej do miejscowości Jaksonów. Również i na niej dołączono kursy kieszeniowe do Przecławic.

Obie linie (503 i 513) zostały skomunikowane ze sobą. Pełny rozkład obu linii, można przejrzeć na stronach przewoźnika – Sevibus sp. z o.o. S.K.A.: http://sevibus.pl/news/index/tag:Żórawina

Drugą istotną informacją jest zmiana na linii autobusowej 577. Zmieniono ceny biletów jednorazowych i miesięcznych, zmieniły się również wysokości ulg ustawowych dla posiadaczy miesięcznych biletów na smolecką linię. Od teraz, za przejazd na odcinku od pl. Legionów do Krzeptowa, będzie trzeba zapłacić 4,50 zł. Pełen cennik znajduje się również na stronach internetowych przewoźnika: http://sevibus.pl/data/577_schemat_cennik.pdf.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter