DLA obsłuży nowe linie autobusowe w Siechnicach
Podpisano umowę na obsługę nowych linii międzygminnych w Siechnicach. Przez 4 lata będzie je obsługiwać jeden z dotychczasowych przewoźników: Dolnośląskie Linie Autobusowe.
Poprzedni przetarg nie doszedł do skutku z powodu przekroczenia budżetu o 1/3 w jedynej złożonej ofercie. Siechnice zakładały przeznaczenie 12,2 mln zł brutto na obsługę nowych linii autobusowych, zaś oferta DLA wyniosła ponad 18,5 mln zł brutto.
Z powodu kończącej się z końcem lutego umowy z Wrocławiem na linie strefowe 900L, 900P, 901, 910 i 920, Siechnice przystąpiły do negocjacji z przewoźnikami w/s obniżenia kosztów uruchamiania komunikacji autobusowej. W negocjacjach mieli brać udział przewoźnicy: DLA, Sevibus, Bus Marco Polo, Polbus PKS i Arriva.
Do negocjacji przystąpiło jednak tylko DLA, oferując kwotę znacznie niższą niż w przetargu: 14 158 044 zł brutto. Co daje stawkę dopłaty do wzkm w wysokości 3,89 zł netto. Urzędnicy siechniccy przystali na tą propozycję i od 1 marca ten przewoźnik będzie obsługiwał linie autobusowe 800, 810, 820, 830, 840, 850, 860 i 870.
To już kolejna gmina po Czernicy, która zdecydowała się samodzielnie organizować komunikację dowozową do Wrocławia. Nowością będą bilety zintegrowane, umożliwiające podróż zarówno autobusami gminnymi, jak i koleją na wybranym dystansie.
800
(kursuje codziennie)
Wzgórze Partyzantów – Skargi – Oławska – Podwale – Dworcowa – Kościuszki – Krakowska – Opolska – Radwanice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Św. Katarzyna – Smardzów – Żerniki Wrocławskie – Biestrzyków – Radomierzyce – Iwiny (rondo) – Buforowa – Bardzka – Hubska – Gajowa – Dyrekcyjna – Borowska – Sucha – Dworzec Główny PKP – Stawowa – Peronowa – Kołłątaja – P. Skargi – Oławska – Galeria Dominikańska (D,N-kierunek Psie Pole)
810
(kursuje codziennie)
Wzgórze Partyzantów – Skargi – Oławska – Podwale – Dworcowa – Piłsudskiego – Peronowa – Stawowa – Sucha – Dworzec Główny PKP – Sucha – Gajowa – Gliniana – Hubska – Bardzka – Buforowa – Iwiny (rondo) – Radomierzyce – Biestrzyków – Żerniki Wrocławskie – Smardzów – Św. Katarzyna – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Radwanice – Opolska – Krakowska – Kościuszki – Komuny Paryskiej – Podwale – P. Skargi – Oławska – Galeria Dominikańska (D,N-kierunek Psie Pole)
(kurs nocny przez Zębice, Groblice do Siechnic)
820
(kursuje codziennie)
Wzgórze Partyzantów – Skargi – Oławska – Podwale – Dworcowa – Kościuszki – Krakowska – Opolska – Radwanice – Siechnice – Siechnice-Osiedle
Siechnice-Osiedle – Siechnice – Radwanice – Opolska – Krakowska – Kościuszki – Komuny Paryskiej – Podwale – P. Skargi – Oławska – Galeria Dominikańska (D,N-kierunek Psie Pole)
(kursy wariantowe do Siechnice-TIM)
830
(kursuje w dni robocze)
Tarnogaj – Tarnogajska – Gazowa – Karwińska – Krakowska – Opolska – Radwanice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Groblice – Groblice II-KotowickaGroblice II-Kotowicka – Groblice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Opolska – Krakowska – Karwińska – Gazowa – Tarnogajska – Tarnogaj
(kursy wariantowe przez Zębice, Sulimów, Grodziszów, Zębice, Groblice, Durok do Kotowic)
840
(kursuje w dni robocze)
Tarnogaj – Tarnogajska – Gazowa – Karwińska – Krakowska – Opolska – Radwanice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Groblice – Groblice-Kolejowa – Groblice – Zębice – Sulimów – Bogusławice – Ozorzyce – Łukaszowice – Św. Katarzyna – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Radwanice – Opolska – Krakowska – Karwińska – Gazowa – Tarnogajska – Tarnogaj
850
(kursuje w dni robocze)
Tarnogaj – Tarnogajska – Gazowa – Karwińska – Krakowska – Opolska – Radwanice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Siechnice – Św. Katarzyna – Łukaszowice – Ozorzyce – Bogusławice – Sulimów – Zębice – Groblice-Kolejowa – Groblice – Siechnice – Siechnice-Osiedle – Radwanice – Opolska – Krakowska – Karwińska – Gazowa – Tarnogajska – Tarnogaj
860
(kursuje w dni robocze i soboty)
Gaj-pętla – Świeradowska – Bardzka – Buforowa – Radomierzyce – Biestrzyków – Żerniki WrocławskieŻerniki Wrocławskie – Biestrzyków – Radomierzyce – Buforowa – Bardzka – Świeradowska – Gaj-pętla
870
(kursuje tylko dni robocze)
Św. Katarzyna stacja – Św. Katarzyna – Zacharzyce – Iwiny – Brochowska – Koreańska – Mościckiego – Gazowa – Tarnogajska – TarnogajTarnogaj – Tarnogajska – Gazowa – Mościckiego – Koreańska – Brochowska – Iwiny – Zacharzyce – Św. Katarzyna – Św. Katarzyna stacja
Na zmianie zyskają mieszkańcy miejscowości: Biestrzyków, Radomierzyce, Iwiny, Święta Katarzyna, Zębice, Sulimów, Ozorzyce, Łukaszowice, Grodziszów, Kotowice, które uzyskają lepszy dojazd do Wrocławia. Obsługę komunikacyjną zyskają również Zacharzyce, obecnie pozbawione transportu publicznego.
You must be logged in to post a comment.