Węzeł przesiadkowy Psie Pole (stacja kolejowa) [FOTO] [5]

No i zakończyły się prace przy budowie węzła przesiadkowego położonego nieopodal dworca kolejowego Wrocław Psie Pole. Prace wlekły się w nieskończoność, dopiero pod koniec września prace ruszyły, jak się okazało – z winy braku przepływu informacji między sekcjami Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Przy stacji został przebudowany parking typu “parkuj i jedź” przy schodach przejścia podziemnego prowadzącego do stacji kolejowej. Powstały też dwa nowe przystanki – jeden zlokalizowany przy schodach przejścia, zaś drugi na ul. Bierutowskiej przed łącznikiem z al. Jana III Sobieskiego. Dotychczasowy przystanek linii 904, 914/914a, oraz dla linii 944, znajdujący się za tym łącznikiem, zostanie najprawdopodobniej zlikwidowany. Ustawione zostały także wiaty do przypięcia rowerów, oraz szafki do ich schowania – jednak te wciąż jeszcze są owinięte folią zabezpieczającą i na dniach zostaną one oddane do użytku.

Pomimo ukończenia tych prac, nadal nie wyjadą linie dowozowe do tej stacji z zakresu numeracji 15x. Powodem jest oczywiście przebudowa ul. Krzywoustego i zaślepienie ul. Bierutowskiej.

Wszystkie zdjęcia z soboty 10 listopada 2012r.:

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter