Zakładają monitoring w pojazdach MPK

W wielu autobusach miejskiego przewoźnika pojawiły się już zestawy kamer i wyświetlaczy LCD. Montuje go hiszpańska firma Indra Sistemas, która wygrała przetarg na jego wdrożenie.

O projekcie pisaliśmy już jakiś czas temu (czytaj więcej) – Zakup systemu monitoringu jest częścią projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 w ramach Priorytetu nr 3 „Rozwój infrastruktury transportowej na Dolnym Śląsku (Transport)”, Działania nr 3.3 „transport miejski i podmiejski”.

Łącznie hiszpańska firma ma zamontować 878 kamer w autobusach i 1105 w tramwajach MPK. Oprócz monitoringu, w autobusach i tramwajach zostanie zamontowaną zamontowane monitory LCD, na któych wyświetlane będą informacje o najbliższych przystankach, a przyszłościowo także – informacje o utrudnieniach w komunikacji miejskiej.

W 18 wybranych pojazdach komunikacji miejskiej zamontowany zostanie także monitoring napełnień.

System objęty gwarancją producenta na okres 1,5 roku kosztował miejskiego przewoźnika niespełna 9 mln złotych, z czego część kwoty pochodzi ze środków unijnych.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter