Otwarcie Dworca Głównego PKP po remoncie [FOTO]

Po dwóch latach, w piątek 1 czerwca o godzinie 9:00 otwarto dla podróżnych budynek Dworca Głównego PKP. Choć nie jest to koniec remontu, to i tak zakres dotychczas wykonanych prac robi niesamowite wrażenie. Pojawiła się m.in. nowa posadzka, schody ruchome. Klapkowe tablice odjazdów i przyjazdów pociągów zastąpiły podświetlane na niebiesko, wyświetlacze. Niestety ich czytelność, zwłaszcza znajdujących się w hallu dworcowym pozostawia wiele do życzenia.

Nie wszystkie prace zostały jeszcze wykonane – między peronami 1 a 2, trwają jeszcze prace wykończeniowe przy układaniu dekoracyjnej kostki, peron 6 jest nieczynny z powodu prac przy wymianie kratownicy tunelu. Nie działają jeszcze schody ruchome, wyświetlacze przy wejściach na perony.

Nowa posadzka w hallu dworcowym jest nieco zbyt śliska, brakuje jeszcze też koszy na śmieci. Po dworcu kręci się ekipa ochroniarska. Mamy nadzieję, że dworzec nie stanie się w krótkim czasie noclegownią dla bezdomnych i nie będzie brudny, jak to miało miejsce przed remontem.

Wszystkie zdjęcia z piątku 1 czerwca 2012r.:

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter