Tramwaje Škoda 16T oraz Protram 205WrAs idą do remontu

MPK Wrocław przedstawiło wizualizacje tramwajów Škoda 16T, oraz Protram 205WrAs, które zaczynają być wysyłane na naprawę główną. Przewoźnik w zakresie prac przewidział zmianę wyglądu obu typów tramwajów i częściowo również, wyposażenie w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej.

Tramwaje typu 205WrAs zmodernizuje i wyposaży w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, poznańska firma Modertrans. Po zakończeniu prac, bardzo upodobnią się one do pozostałych tramwajów tej marki, kursujących po Wrocławiu. Jeden z nich – egzemplarz 2707, który w wyniku zderzenia z samochodem dostawczym, spalił się na Biskupinie, jest teraz w trakcie przebudowy. Wszystkie 25 tramwajów zostanie zmodernizowanych za ok. 87 mln zł.

Z kolei czeskie tramwaje Škoda 16T zostaną zmodernizowane przez warszawską firmę Saatz. Niestety nie zostaną wyposażone w klimatyzację.

Jak podkreśla firma Saatz, prace obejmą między innymi całkowity remont części mechanicznej pojazdów (wózek napędowy, wózek toczny, sprzęgło zębate, koła tramwaju, odsprężynowanie, hamulec tarczowy, amortyzatory hydrauliczne, połączenie pudła z wózkiem napędowym i tocznym, smarowanie obrzeży kół. W środku pojazdu pojawią się też ładowarki USB.

Tramwaje będą wysyłane do firm remontowych etapami, maksymalnie trzy na raz. Prace nad jednym mają potrwać 3 miesiące. Remont 17 sztuk czeskich tramwajów będzie kosztować 60 mln zł.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter