Zabytkowe tramwaje z terenu dawnej zajezdni przy ulicy Legnickiej będą zabezpieczone

Ogłoszono listę projektów, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach tzw. wrocławskiego budżetu obywatelskiego. Każdy mógł zgłosić swój projekt i później zagłosować nie, ale ostateczny wybór projektów do realizacji zależał już od Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wg wstępnych ustaleń w głosowaniu wzięło udział prawie 50 tys. internautów, zaś przez formularz papierowy zagłosowało niespełna 1900 osób. Wśród zwycięskich projektów znalazł się wnioskowany przez Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia:

Zabezpieczenie kolekcji zabytkowych tramwajów na tyłach zajezdni przy ul. Legnickiej przez przeniesienie ich do budynku zajezdni. Remont wagonu Maximum z 1901 r;1834 głosów; Wartość: 500 tys. zł

Cieszy fakt, że jednak jeden z wagonów będących niewątpliwym świadkiem historii miasta będzie wyremontowany, zaś pozostałe zabezpieczone przed dalszym niszczeniem. Jednak martwi w tym wszystkim jedno – czy tego nie można było zrobić bez specjalnego wniosku instytucji i mieszkańców?

GALERIA: Zobacz jak wyglądały tramwaje na zajezdni przy ul. Legnickiej na dzień 29 lipca 2012r.:

Tramwaje te wiele lat były odstawione w różne zakamarki zajezdni tramwajowych i przerzucane, niczym nikomu niepotrzebny złom, z jednego miejsca na drugie. Ile jeszcze podobnych projektów i szumnych zagrywek wizerunkowych i politycznych jeszcze minie, zanim ktoś na poważnie w Urzędzie Miejskim zainteresuje się tematem i postanowi wyłożyć pieniądze na utrzymanie i odnowę wagonów tramwajowych, o których niegdyś zapomniano i przez lata traktowano, jak zalegające śmieci chronione prawem?

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter