W wakacje pojedziemy Škodą 19T na linii

Nowe Škody mają już za sobą testy uliczne, ale nadal bez pasażerów. Prawdopodobnie jednak w te wakacje, gdy liczba egzemplarzy stacjonujących na zajezdni IV Borek dojdzie do 10 sztuk, wyjadą one w ruchu liniowym z pasażerami. Według wstępnych ustaleń, miałaby to być trasa ze Stadionu Olimpijskiego na Wierzbową, lub Mosty Mieszczańskie.

Liczba wozów niezbędna przy częstotliwości kursowania co 6 min na trasie Stadion Olimpijski – Wierzbowa to 10, plus jeden rezerwowy – mówi Jacek Kurzeja z sekcji ds. rozwoju transportu szynowego we wrocławskim magistracie.

Oznacza więc to, że wówczas tramwaje mogłyby wyjechać na miasto w czerwcu br. i prawdopodobnie, jako znana wcześniej linia widmo – “12R”. Pytanie tylko – jaki sens miałoby wożenie pasażerów, na tak kuriozalnej trasie, gdy obecna “jeszcze normalna” linia 12, zapewnia połączenie osiedli: Sępolno, Zalesia (a więc także i Stadionu Olimpijskiego), pl. Grunwaldzkiego, Dominikańskiego z ciągiem od ul. Legnickiej, Lotniczej do pętli Pilczyce i pokrywa się w 99% z trasą przyszłej linii Tramwaju Plus?

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter