Budowa torowiska na Popowicach – zmiany tras od 24 kwietnia

Od soboty 24 kwietnia prace przy budowie torowiska tramwajowego wejdą w kolejny etap – przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Zmienione zostaną trasy linii tramwajowych 15, 70 i 74, oraz autobusowych C, 103, 104, 128, 144 i 250.

Jak będzie kursować komunikacja miejska?

Komunikacja tramwajowa

Linie 15 i 74

Tramwaje ww. linii jadące w kierunku południowym (do centrum) od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku północnym (Poświętne, Osobowice) – objazd od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Linia 74 będzie kursować na trasie: Osobowice – FAT – Osobowice

Linia 70

Tramwaje ww. linii będą kursować na trasie: Osobowice – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Piłsudskiego – Powstańców Śląskich – Hallera – FAT

Komunikacja autobusowa

Linie C i 128

Autobusy ww. linii jadące od strony zachodniej (z Kozanowa i Pilczyc w kierunku pl. Bema), pojadą objazdem od ulicy Dmowskiego przez ulicę Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego.

W przeciwnym kierunku trasy ww. linii nie ulegną zmianie.

Linia C w obu kierunkach będzie się dodatkowo zatrzymywać na przystankach „Dmowskiego”.

Linia 144

Autobusy ww. linii jadące w kierunku południowym (do centrum) pojadą objazdem od ulicy Drobnera przez most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do placu Jana Pawła.

W przeciwnym kierunku trasy tej linii nie ulegnie zmianie.

Linia nocna 250

Autobusy ww. linii pojadą objazdem od ulicy Dubois przez ulicę Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ulicę Księcia Witolda i dalej stałą trasą przez Most Sikorskiego.

Korekty tras linii 103 i 104

Przy okazji prac przy budowie torowiska, zmienią się trasy linii 103 i 104 w kierunku pl. Jana Pawła II. Od ulicy Długiej autobusy ww. linii pojadą przez ulicę Księcia Witolda i most Sikorskiego do placu Jana Pawła II.

Przystanek „Dmowskiego” przy skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły, będzie dla autobusów linii C, 103, 104, 128, 144 posiadał status „na życzenie”.

Utrudnienia związane z pracami na skrzyżowaniu ulicy Dmowskiego i Jagiełły mają potrwać od 5 do 6 miesięcy.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter