Demontaż rozjazdu przy pętli Park Południowy – zmiany na liniach 9 i 15

I znów zmiany na ulicy Ślężnej. Początkowo nieudany demontaż rozjazdów tymczasowych przy przystanku Pułtuska, przeniesiony został na weekend 18-19 grudnia. Tramwaje linii 9 i 15 będą kursować skróconymi trasami.

W piątek i w sobotę 18 i 19 grudnia linia 9 i 15 zostaną skrócone do przystanku „Uniwersytet Ekonomiczny”. Tramwaje po nawrocie na zajezdni przy skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Ślężnej, pojadą w przeciwnym kierunku.

Na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa linii 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  •   wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje linii 9 i 15 powrócą na trasę do Parku Południowego w poniedziałek 20 grudnia. Tego samego dnia przestanie także kursować linia autobusowa 709.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter