Niekończąca się opowieść – znów tramwaje nie dojeżdżają do pętli Oporów

31.10.2013, Wrocław pętla Oporów.Po niespełna pół roku od remontu torowiska przy cmentarzu Grabiszyńskim, tramwaje znów nie dojadą do pętli Oporów. Od 2 maja zmienią się trasy linii 4, 5 i 20.

Linie tramwajowe 4 i 5 zostaną skrócone do pętli Grabiszyńska Cmentarz, zaś linia 20 dojedzie tylko do pętli Grabiszynek.

Na czas przebudowy pętli, linia autobusowa A będzie zatrzymywać się dodatkowo na przystankach “Oporów” i “Grabiszyńska Cmentarz” – wszystkie z nich będą posiadać status “na żądanie”.

Bilety  okresowe na linie 4, 5 i 20 oraz jednorazowe skasowane w tramwaju linii 4, 5, 14 lub 20 będą ważne przez 75 minut także w autobusach kursujących pomiędzy przystankiem „FAT” a skrzyżowaniem ulicy Solskiego, Wiejskiej, Karmelkowej i Alei Piastów (przystanek „Wiejska”).

Bilety  jednorazowe skasowane w autobusie linii A, 107, 125, 319 i 325 będą zachowywały ważność w tramwaju linii 4, 5, 20 i 24, ale maksymalnie przez 75 minut od godziny skasowania.
Oporow-2.05.2015

Przykład remontu nitki tramwajowej od FAT-u do pętli Oporów pokazuje dobitnie, skandaliczną koordynację prac nad poszczególnymi jej odcinkami. Przebudowa całego tego odcinka została podzielona na kilka części i rozpoczęła się w połowie sierpnia 2010r. Prace przy pierwszym odcinku – od FAT-u do pętli przy cmentarzu przedłużyły się dwukrotnie – najpierw zaskoczeniem okazała się zima, zaś później niedoróbki, które wyszły na jaw przy odbiorze technicznym, gdy tramwaj nie mógł przejechać po pętli. Okazało się wtedy, że trzy słupy trakcyjne postawiono w skrajni torowiska uniemożliwiając przejazd tramwaju. W międzyczasie na Wszystkich Świętych 2010r. torowisko pospiesznie oddano do ruchu tramwajowego, po czym 6 listopada ponownie zamknięto. Ostatecznie przebudowa tego odcinka zakończyła się dopiero w marcu 2011r.

Po dłuższej przerwie 1 marca 2014r. zaczęto remontować kolejny odcinek, tym razem od pętli przy cmentarzu Grabiszyńskim do pętli Oporów, ale bez samej pętli. Te prace również się przedłużyły i trwały do października.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter