Po awarii wodociągu tramwaje wracają na Słowiańską

W piątek 24 czerwca doszło do awarii magistrali wodociągowej na ul. Słowiańskiej. Hektolitry wody rozlały się po całej ulicy i do piwnic budynków, skutecznie odcinając na niespełna tydzień liniowy ruch tramwajowy na tej ulicy.

Kilka dni usuwano wodę z ulicy Słowiańskiej. Tramwajom linii 0L/0P i 1 zmieniono trasy:
Linie 0P i 1 (w kierunku pl.Grunwaldzkiego) objazdem przez zajezdnię II Ołbin i Zakład Torowy (zaj. III), a w drugą stronę 0L i 1 (w kierunku Dworca Nadodrze) przez pl. Bema, Dubois, Pomorską, pl. Staszica. Z kolei linie nocne 240 i 250 skierowano przez Ołbińską.

Do momentu pisania artykułu udało się częściowo usunąć skutki piątkowej awarii. Od jutra, 1 lipca częściowo przywrócone zostanie kursowanie linii tramwajowych na ul. Słowiańskiej. Pojadą one (0P i 1) póki co, tylko w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Objazdy w kierunku przeciwnym dla linii 0L i 1 nadal będą prowadzić przez pl. Bema, Dubois, Pomorską, pl. Staszica, oraz zajezdnię tramwajową nr II przy ul. Słowiańskiej. Trasy linii nocnych 240 i 250 nadal będą zmienione.

AKTUALIZACJA:- w środę 6 lipca o godzinie 21:00, tramwaje linii 0L i 1, oraz autobusy nocne linii 240 i 250 powróciły na stałą trasę przez ul. Słowiańską.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter