Remont torowiska na ulicy Trzebnickiej

zdjęcie ilustracyjne, fot. Transportnews.Od soboty 1 czerwca rozpoczyna się remont torowiska na ulicy Trzebnickiej, na odcinku od pl. Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Zakładową.

Przez kolejnych 8 dni, do soboty 8 czerwca włącznie, zmienią się trasy linii tramwajowych:

Linie tramwajowe 1 i 7 będą w obu kierunkach kursować objazdem od przystanku “Dworzec Nadodrze” przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej.

Linia tramwajowa 8 również zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od przystanku “Dworzec Nadodrze” przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej i dalej do pętli Poświętne.

Postoje tramwajów linii okólnej (linia 0P) zostaną przeniesione na plac Staszica.

Na wyłączonym z ruchu tramwajowym, odcinku od przystanku “Broniewskiego” do Dworca Nadodrze kursować tylko autobusy linii 108, 132, 144 i 908. Z niewiadomych przyczyn, na czas remontu torowiska nie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, ani nie zostanie wzmocniona częstotliwość ww. linii.

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 8 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

– autobusem linii 108 i 132 na odcinku Dworzec Nadodrze – Broniewskiego – Dworzec Nadodrze
– autobusem linii 144 na odcinku Dworzec Nadodrze – Kamieńskiego/Żmigrodzka – Dworzec Nadodrze

i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet w autobusie linii 108, 132 lub 144 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 1, 7 lub 8. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

⚠️ Bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

Tramwaje linii 1, 7 i 8 powrócą na trasę przez ulicę Trzebnicką w niedzielę 9 czerwca.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter