Remont ulicy Przyjaźni – zmiany na liniach 17 i 107

Od soboty 31 sierpnia do remontu idzie ulica Przyjaźni. Zmienią się trasy linii tramwajowej 17, oraz autobusowej 107. Na odcinku Krzyki – Przyjaźni uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa.

Ponadto zmiany obejmą także kursy linii 247 do Centrum Hurtu ul. Giełdowej. Kursy tej linii w kierunku Dworca PKS zostaną skierowane objazdem od ulicy Wałbrzyskiej przez ulicę Krzycką i Letnią z pominięciem ulicy Przyjaźni.

Linia tramwajowa 17 zostanie skrócona do pętli Krzyki, zaś na odcinku od pętli Krzyki do ul. Przyjaźni, kursować będą autobusy zastępcze linii 717, które pojadą następującą trasą:

Krzyki – Karkonoska – Jeździecka – Partynicka – Braterska – Przyjaźni – Karkonoska – Krzyki

Obsługę tej linii 717 zapewni prywatny przewoźnik – Trako.

Dodatkową zmianą będzie skierowanie wszystkich kursów linii 107 do pętli Krzyki. Obsługa przystanków “Kobierzycka”, oraz “Klecina (stacja kolejowa)będzie znacząco zredukowana pojadą tam tylko niektóre kursy tej linii w obu kierunkach – w ramach tzw. “kursów kieszeniowych”.

Ponadto, podobnie jak w przypadku remontu torowiska na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego, oraz Świdnickiej, tak i w tym przypadku nie będą obowiązywać specjalne przywileje dla osób, które skasują bilet w autobusie linii D, 107, 717, czy w tramwaju linii 17 w ramach przesiadki do dojazdu na odcinek obsługiwany dotychczas przez linię tramwajową 17. Pasażerowie ci będą musieli za każdym razem kasować nowy bilet jednorazowy, lub korzystać z biletów czasowych, mając nadzieję, że uda im się zmieścić się w czasie z przesiadką w ramach terminu ważności od skasowania takiego biletu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter