Wymiana rozjazdów tramwajowych na ulicy Skargi i ul. Świdnickiej
Od soboty 2 maja rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Świdnickiej i Podwale (od strony placu Teatralnego) oraz wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi i Teatralnej (od strony ulicy Kołłątaja). Zmienią się trasy linii tramwajowych 0L, 0P, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 14, 15, 17 i 24 oraz na liniach autobusowych 110, 241, 242, 243, 245, 246, 251, 253, 255 i 259.
Linie tramwajowe
Linia 0L i 0P
Linie okólnej 0L i 0P zostaną zawieszone. Zamiast nich uruchomiona zostanie linia tramwajowa 70, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne – pl. Staszica – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Dw. Główny PKP – Arkady (Capitol) – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszynek.
Linia 2
Linia 2 będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego i Małachowskiego do ulicy Piłsudskiego z pominięciem przystanków „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 4
Linia 4 będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Społecznego przez plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego do placu Legionów z pominięciem przystanków „Galeria Dominikańska”, „Świdnicka”, „Zamkowa” i „Narodowe Forum Muzyki”.
Linia 5
Linia 5 będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 6
Linia 6 zostanie zawieszona. Zamiast nich uruchomiona zostanie linia tramwajowa 76, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Kowale – Kromera – pl. Bema – Hala Targowa – pl. Dominikański – Park Staromiejski (skrzyżowanie ulicy Teatralnej i Wierzbowej).
Z uwagi na ograniczoną przepustowość torowiska w ciągu ulicy Krupniczej, połączenie pomiędzy placem Dominikańskim a pętlą „Krzyki” będą zapewniały tramwaje linii 17.
Linia 7
Linia 7 jadąca z Kleciny w kierunku pętli „Poświętne” będzie kursować objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku „Opera”.
W przeciwnym kierunku linia będzie kursowała bez zmian.
Linia 8
Linia 8 będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego do ulicy Peronowej z pominięciem przystanków „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 9
Linia 9 będzie kursować w obu kierunkach objazdem od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny, plac Wróblewskiego, ulicę Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego do ulicy Peronowej z pominięciem przystanków „pl. Bema”, „Hala Targowa”, „pl. Nowy Targ”, „Galeria Dominikańska” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 11
Linia 11 będzie kursować w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków „Arkady (Capitol)”, „Dworzec Główny” i „Wzgórze Partyzantów”.
Linia 14 i 24
Tramwaje linii 14 będą kursowały w relacji Krzyki – Powstańców Śląskich – Hallera – Grabiszyńska – pl. Legionów – Rynek – pl. Jana Pawła II – pl. Staszica – Poświętne, a w kierunku przeciwnym jako linia 24 w relacji Poświętne – pl. Staszica – pl. Jana Pawła II – Rynek – pl. Legionów – Grabiszyńska – Hallera – Powstańców Śląskich – Krzyki.
Zawieszone zostanie kursowanie linii 14 i 24 na trasie Poświętne – Powstańców Śląskich – Poświętne przez ulicę Kazimierza Wielkiego, Podwale i Świdnicką.
Linia 15
Tramwaje linii 15 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Staszica przez ulicę Pomorską, Dubois, Jagiełły most Sikorskiego i plac Jana Pawła II do przystanku „Rynek”.
Linia 17
Tramwaje linii 17 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków „Opera” i „Park Staromiejski”.
Linie autobusowe
Linia 110
Linia 110 jadące w kierunku Jagodna pojadą przez plac Dominikański, ulicę Skargi i Kołłątaja do Dworca Głównego z pominięciem przystanku „Dworcowa”.
Zmiana lokalizacji przystanku „Wzgórze Partyzantów” w kierunku Dworca Głównego PKP.
Autobusy linii 110 oraz kursy nocne linii 241, 242, 243, 245, 246, 251, 253, 255 i 259 jadące od strony placu Dominikańskiego w kierunku Dworca Głównego PKP będą zatrzymywały się tymczasowo na przystanku „Wzgórze Partyzantów”, który zlokalizowany jest w zatoce autobusowej przy ulicy Kołłątaja za skrzyżowaniem z ulicą Podwale.
Honorowanie biletów
Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 70 na odcinku Arkady Capitol – pl. Staszica – Arkady Capitol;
- tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Autobusowy – pl. Staszica – Dworzec Autobusowy.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Krzyki – Galeria Dominikańska – Krzyki.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 5 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 4 na odcinku Oporów – pl. Wróblewskiego – Oporów;
- tramwajami linii 2 i 70 na odcinku Arkady Capitol – pl. Wróblewskiego – Arkady Capitol;
- tramwajami linii 8 i 9 na odcinku Dw. Główny – pl. Wróblewskiego – Dw. Główny.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 6 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 76 na całej trasie przejazdu;
- tramwajami linii 17 na odcinku Krzyki – pl. Bema – Krzyki.
Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- tramwajami linii 7 na odcinku Poświętne – Arkady Capitol – Poświętne;
- tramwajami linii 15 na odcinku Poświętne – Arkady Capitol – Poświętne.