Zmiana trasy, inna niż na rozkładach

W zeszłą sobotę (27 sierpnia br.) według informacji Wydziału Transportu, z powodu remontu skrzyżowania ulic: Dembowskiego, Monte Cassino, Bacciarellego i Spółdzielczej, autobusy linii 145 i 255 miały kursować objazdem przez ul. Partyzantów w kierunku Sępolna, a linia 146 – w obu kierunkach przez Olszewskiego.

Niestety, z uwagi na to, że nikt nie przeprowadził wizji lokalnej, czy aby na pewno można przepuścić ruch autobusów na tą ulicę. Z powodu zaparkowanych samochodów blokujących przejazd, decyzją Centrali Ruchu MPK, autobusy linii 145 skierowano następująco:
– od Mostu Zwierzynieckiego przez Mickiewicza do pętli na Sępolnie, a w kierunku Tarnogaju – przez Mickiewicza, Monte Cassino, Dembowskiego i Tramwajową.
Linia 146 kursuje nadal przez ul. Olszewskiego z pominięciem ul. Dembowskiego.

Informację o zmianach i nowe rozkłady powieszono na przystankach „z rozpędu”, przez co przez kilka dni, dezinformowały one pasażerów o prawdziwym przebiegu trasy autobusów. We wtorek 30 sierpnia, sprawą miał zająć się Wydział Transportu w urzędzie miejskim, MPK i Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. W końcu ten pierwszy zdecydował, że zrobi wszystko, żeby udrożnić ul. Partyzantów dla samochodów. Czy to się uda, czas pokaże.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter