Zmiany od 13 sierpnia

W związku z planowanym zakończeniem wymiany rozjazdów tramwajowych na ulicy Podwale przy pl. Orląt Lwowskich, na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły i Dmowskiego oraz na skrzyżowaniu ulicy Dubois i Pomorskiej, od 13 sierpnia 2011 roku (sobota) zostanie przywrócone kursowanie tramwajów linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 przez pl. Jana Pawła II.
Jednakże z uwagi na proces wiązania ułożonej kostki brukowej w rozjeździe tramwajowym na ulicy Dubois, autobusy linii C, 128, 240 i 250 nadal będą zatrzymywały się na przystankach tymczasowych zlokalizowanych na jezdni ulicy Dubois.

Ponadto 13 sierpnia 2011 roku planowane jest rozpoczęcie prac związanych z wymianą rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Kołłątaja oraz na ulicy Pomorskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Dubois i na placu Staszica.

W związku z tym 12 linii tramwajowych będzie kursowało objazdami.

Tramwaje linii 0L, 0P, 14, 15 i 24 będą kursowały przez ulicę Chrobrego zamiast przez ulicę Pomorską. Dodatkowo tramwaje linii 24 w kierunku Osobowic będą kursowały przez ulicę Szewską, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały przez pl. Legionów.

„Dwójka” i „siedemnastka” będzie kursowała przez pl. Teatralny i ul. Teatralną. Tramwaje linii 5 pojadą przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego, tramwaje linii 11 przez pl. Orląt Lwowskich, ul. Podwale, pl. Teatralny i ul. Teatralną., a tramwaje linii 8 pojadą od pl. Powstańców Wielkopolskich przez ul. Słowiańską, pl. Bema, most Pokoju, pl. Dominikański, ul. Teatralną, Arkady, ul. Stawową do Uniwersytetu Ekonomicznego.
„Zerówka” (0L i 0P) z uwagi na brak przejezdności przez rozjazd tramwajowy od Arkad w kierunku ulicy Małachowskiego będzie kursowała objazdem przez Uniwersytet Ekonomiczny (pętla na terenie zajezdni przy ulicy Ślężnej).
Tramwaje linii 9 będą kursowały objazdem przez ul. Małachowskiego, Pułaskiego i pl. Wróblewskiego.

Z uwagi na planowane prace torowe w jezdni ulicy Kołłątaja również zostanie wprowadzona zmiana w kursowaniu komunikacji autobusowej. Autobusy linii K oraz kursy nocnych linii autobusowych od strony pl. Dominikańskiego będą skierowane objazdem od ulicy Kołłątaja przez ulicę Kościuszki, Dworcową i Piłsudskiego, autobusy linii 113, 247, 249, 257, 602 i 612 od ulicy Peronowej pojadą przez ulicę Kołłątaja, Rejtana i Stawową.

Kursy linii 715 od Tarnogaju zostaną skierowane do pętli przy Dworcu Głównym PKP na ulicy Suchej (przystanek autobusowy linii 135).

Zobacz szczegółowe zmiany od 13 sierpnia br.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter