Dni Otwarte Zajezdni Borek tym razem we wrześniu

17 września, nieco później niż zwykle, odbędą się Dni Otwarte Zajezdni Borek. Znów będzie można zasiąść za sterami tramwajów MPK Wrocław.

W tym roku Dni Otwarte odbędą się jako część Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który organizowany jest w wielu miastach Europy, który wypada na dni 16-22 września. Samego 22 września natomiast odbędzie się Dzień bez samochodu, co oznacza, iż tego dnia komunikacja miejska będzie darmowa.

Dni otwarte będą odbywać się, jak co roku, w zajezdni tramwajowej nr IV Borek, przy ul. Powstańców Śląskich 209 w godzinach od 10:00 do 16:00.. Także w tym roku będzie można w kontrolowanych warunkach po torze obwodowym zajezdni, prowadzić tramwaj, lecz tym razem ma to być głównie Škoda 16T, ewentualnie także Protram 205WrAs.

W trakcie trwania Dni Otwartych, będzie można także zwiedzić teren zajezdni tramwajowej Borek, oraz obejrzeć tabor autobusowy i tramwajowy, w tym testowanego obecnie, hybrydowego Solarisa Urbino 12.

Przedstawiciele Mennicy Polskiej będą natomiast przeprowadzać szkolenie z obsługi mobilnych biletomatów, a przedstawiciele Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej – będą za darmo przeprowadzać drobne naprawy rowerów.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter