Wypadek szynobusu w Trzebnicy – zawieszone kursowanie pociągów

16.06.2014, Trzebnica. Wykolejenie szynobusu SA134-025. fot. Kamila Wysota

16.06.2014, Trzebnica. Wykolejenie szynobusu SA134-025. fot. Kamila Wysota

W poniedziałek 16 czerwca ok. godziny 9:44 w Trzebnicy wykoleił się pociąg Kolei Dolnośląskich, który realizował kurs z Wrocławia Głównego. Poszkodowana została jedna podróżna oraz maszynista. Na miejsce wysłane zostały służby ratownicze.

Zawieszono kursowanie pociągów na linii trzebnickiej a zamiast nich uruchomiono autobusową komunikację zastępczą na odcinku Wrocław Psie Pole – Trzebnica. Autobusy nie zatrzymują się jednak na Pawłowicach ani w Pierwoszowie, gdyż aktualnie prowadzony jest remont kanalizacji na wrocławskim osiedlu, zaś między Siedlcem, przystankiem osobowym w Pierwoszowie nie ma utwardzonej nawierzchni drogi, zaś do dalej Brochocina nie jest możliwy dojazd drogą bezpośrednią.

Feralnym kursem podróżowało ok. 20 osób. Pociąg nie zatrzymał się na stacji, minął ją i wjechał w nieużywane tory do obrotnicy a następnie wykoleił się. Jako jedną z prawdopodobnych przyczyn wypadku podaje się zasłabnięcie maszynisty. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo, mające na celu wyjaśnić przyczyny tego zdarzenia.

Aktualizacja: Przed godziną 22:00 na stację w Trzebnicy przyjechał pociąg ratunkowy.
We wtorek 17-tego czerwca komunikacja zastępcza kursowała na odcinku Wrocław Główny – Trzebnica – Wrocław Główny. O godzinie 19:00 ruch pociągów został wznowiony na całej trasie.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter