Montują słupki przystankowe… po kilku miesiącach od zakończenia inwestycji

29.04.2014, ul. Krzywoustego. Z 4-miesięcznym poślizgiem, wreszcie pojawiły się wiaty przystankowe na Psim Polu.Przebudowa Psiego Pola zakończyła się co prawda już dawno – 14 grudnia zeszłego roku, jednak dopiero teraz, po ponad 4-miesięcznej zwłoce postanowiono zamontować słupki i wiaty przystankowe.

I to nie byle jakie – na Psim Polu bowiem stawiane są wiaty przystankowe mmcité aureo – czyli model wiodący na przystankach Tramwaju Plus, na przebudowanej ul. Pułaskiego, oraz przy parkingu przy przejściu podziemnym prowadzącym do stacji kolejowej Psie Pole.

Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, na Psim Polu pojawi się:

  • 2 szt. wiat 3-segmentowych ze ścianami bocznymi,
  • 3 szt. wiat 3 segmentowych bez ścian bocznych,
  • 2 szt. wiat 5-segmentowych ze ścianami bocznymi,
  • 7 szt. słupków przystankowych,
  • 2 szt. ławek przystankowych

Urząd Miejski nie podaje dokładnej kwoty, ile kosztował zakup brakujących elementów infrastruktury przystankowej. Mówi się tylko o “kilkudziesięciu tysiącach złotych”.

29.04.2014, ul. Krzywoustego. Z 4-miesięcznym poślizgiem, wreszcie pojawiły się wiaty przystankowe na Psim Polu. 29.04.2014, ul. Krzywoustego. Z 4-miesięcznym poślizgiem, wreszcie pojawiły się wiaty przystankowe na Psim Polu. 29.04.2014, ul. Krzywoustego. Z 4-miesięcznym poślizgiem, wreszcie pojawiły się wiaty przystankowe na Psim Polu.

Szkoda, że nikt nie pomyślał, żeby od razu wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i nie trzeba było ponownie rozgrzebywać świeżo ukończonych chodników. Ale w końcu zawsze się znajdzie okazja do lansu – choćby postawienie wiat przystankowych – sukces na miarę europejskiego miasta.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter