Remont remontu pętli Grabiszyńska-Cmentarz?

fot. Patrycja Urbaniak
Wygląda na to, że jeszcze przez długi czas, do cmentarza Grabiszyńskiego i Oporowa nie dojadą tramwaje linii 5 i 20. Prace zostały, co prawda zakończone, jednak przy odbiorze technicznym okazało się, że tramwaj nie mógł przejechać przez pętlę. Powód? 3 słupy trakcyjne zostały postawione w skrajni i tramwaj zachaczał o nie lustrem zewnętrznym.

Oznacza to, że jeszcze przez co najmniej kilka tygodni, w rejonie FAT’u będą kursować tramwaje pokręconej linii 75. Oddanie pętli tramwajowej przy cmentarzu Grabiszyńskim miało nastąpić w sobotę, 29 stycznia.

Remont torowiska i samej pętli przeprowadzano w dwóch etapach. Nieukończony odcinek od Fatu do pętli Oporów otwarto tymczasowo z powodu dni Wszystkich Świętych w zeszłym roku, parę dni później zamknięto je ponownie. Inwestycja nie miała jednak szczęścia, pod koniec listopada prace opóźniły opady śniegu. Tramwaje powróciły na Oporów dopiero 3 stycznia tego roku, w dodatku tylko linie 4 i 11.

Następnym odcinkiem planowanym do remontu ma być torowisko od przystanku Grabiszyńska-Cmentarz do pętli Oporów. Ta ostatnia ma zostać przebudowana i według projektu, ma wraz z nią powstać przy niej pętla autobusowa.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter