Autobus wokół Dworca Głównego już jeździ

Wbrew zapowiedziom, Budimex – firma remontująca wrocławski Dworzec Główny wczoraj, tj. 29 czerwca uruchomił linię dowozową kursującą wokół niego. We wcześniejszych ustaleniach, autobus miał kursować dopiero po trzech tygodniach od zamknięcia tunelu łączącego ul. Piłsudskiego i ul. Suchą. Miał też kursować ze średnią częstotliwością co około 10 minut, ale z jakiegoś powodu kursuje on jednak rzadziej.

Darmowa linia „PKP” została uruchomiona na trasie: Dworcowa – Piłsudskiego – Małachowskiego – Pułaskiego – Sucha – Borowska – Peronowa – Kołłątaja – Kościuszki – Dworcowa. Na swojej trasie zatrzymuje się na przystankach: na Dworcowej, gdzie linia odbywa także postój; przy dworcu tymczasowym, na przystanku linii N,125,325 na Suchej, oraz na przystanku linii 113,612 na Peronowej.


Linia kursuje codziennie w godzinach od 6:00 do 21:30 z częstotliwością co 30 minut. To niezbyt zachęcająca informacja, zważywszy na to, że przejście wokół dworca zajmuje mniej więcej około 7-15 minut, a więc krócej niż odstęp między danymi kursami linii.

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że kursy co 30 minut są rozwiązaniem tymczasowym, nie uzgodnionym do końca z PKP. Być może częstotliwość zostanie wkrótce zwiększona, zważywszy na to, jakie zamieszanie wśród podróżnych spowodowało zamknięcie tunelu pod dworcem.

Tunel zostanie otwarty dopiero przed Euro 2012. Do tego czasu wejście na dworzec, perony 3, 4, 5 i 6 będzie możliwe jedynie od strony ul. Suchej.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter