Drugi Autosan Sancity na testach w MPK Wrocław

We wrocławskim MPK testuje się nowy autobus wyprodukowany przez sanocką fabrykę Autosan. Jest to tym razem przegubowa wersja modelu Autosan Sancity LF, nazwana po prostu: “Sancity 18LF”.

Sancity 18LF to przegubowa odmiana najnowszej rodziny tanich miejskich autobusów Autosan, która powstała, by zapełnić lukę po upadłej fabryce autobusów Jelcz i wycofaniu tym samym, częściowo niskopodłogowego modelu M181 Tantus.

Przegubowego Sancity LF, podobnie jak testowanego rok temu, krótszego odpowiednika, napędza silnik Iveco Cursor 8 spełniający normę czystości spalin EEV. Silnik jest w zabudowie wieżowej, wymaga zastosowania mocznika AdBlue, a jego moc wynosi 330KM – a więc o 40KM więcej, niż w dwunastometrowym modelu. Silnik jest sprzężony z automatyczną skrzynią biegów ZF Ecolife lub Voith D864.5, w zależności od zamówienia klienta.

Nadwozie podobnie, jak u krótszego brata, wykonane jest ze stali nierdzewnej, natomiast poszycie zewnętrzne z aluminium i tworzyw sztucznych. Autobus może zabrać na pokład 180 pasażerów, w tym od 34 do 49 na miejscach siedzących.

Autobus przyjechał w poniedziałek 5 grudnia na zajezdnię autobusową IX Obornicką, gdzie nadany mu został nr 5006. Pojazd będzie testowany przez około dwóch tygodni na liniach obsługiwanych przez tą zajezdnię.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter