Remont tunelu przy pl. Dominikańskim a ruch tramwajowy

W sobotę 13 lipca zamknięty dla ruchu samochodowego został jeden z tuneli przebiegających pod skrzyżowaniem ul. Kazimierza Wielkiego, Oławskiej, Skargi i bł. Czesława. Dla samochodów ustawiono objazd prowadzący drugim tunelem.

Objazd kieruje samochody przez przejazdy asfaltowe przez torowisko tramwajowe na drugi tunel i następnie z powrotem na prawą stronę torowiska. Dla nadania „priorytetu” komunikacji zbiorowej, dla kierujących tramwajami ustawiono znaki A-7 – ustąp pierwszeństwa przejazdu. Kierowcy zaskoczeni zmienioną organizacją ruchu, póki co, w większości jadą przez skrzyżowanie, omijając zawijasy drogowe, przez co nawet w sobotę tworzyły się tu niemałe korki.

Sytuacja zapewne nie ulegnie poprawie w poniedziałek w godzinach szczytowych. Tym bardziej, że prace remontowe w tunelu mają trwać do końca wakacji, jednak na tym prace się nie skończą. Po wakacjach tunel ma być zamykany w weekendy września na kolejny etap prac. Drugi tunel nie pójdzie do remontu od razu, lecz w latach 2014 – 2015 r.

Na załączonych do artykułu zdjęciach można zauważyć, że tak niefortunna organizacja ruchu zastępczego, prędzej czy później może doprowadzić do niemiłych niespodzianek z nadjeżdżającymi tramwajami. Jedno jest pewne – od poniedziałku tramwaje linii 2, 3, 4, 5, 10, 33PLUS z pewnością nie raz złapią w tym miejscu wielominutowe opóźnienia.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter