Zwiększyli ilość uprawnień do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską

Od wczoraj, tj. od piątku 29 lipca weszła w życie uchwała, w której rozszerzono ilość uprawnień do bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami.

W weekendy i święta mogą za darmo jeździć członkowie rodzin wielodzietnych. W Dniu bez Samochodu wszyscy mieszkańcy nie muszą kasować biletów.

Uprawnienia do bezpłatnych przejazdów obowiązują już także dla dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych, a także ich rodziców i opiekunów prawnych, którzy przystąpili do programu „Pomoc dla Rodzin Wielodzietnych dwa plus trzy i jeszcze więcej". Od teraz w soboty, niedziele i święta mogą podróżować komunikacją miejską za darmo.

Zmniejszony został także limit oddanej krwi przez mężczyzn – honorowych dawców krwi, jaki uprawnia do bezpłatnych przejazdów na liniach w granicach i poza granicami miasta. Od teraz bez biletu honorowi dawcy mogą jeździć po oddaniu 18 litrów krwi, a nie jak przedtem – 25.

Z kolei 22 września – Dniu Bez Samochodu organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, pojawił się zapis wprowadzający w tym dniu możliwość przejazdu komunikacją miejską bez potrzeby kasowania biletów. Zapis obowiązuje na wszystkich liniach komunikacji miejskiej organizowanej przez Wydział Transportu, także na liniach wyjeżdżających poza Wrocław.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter