Utrudnienia na Legnickiej

fot. Wojciech Dembski

fot. Bartłomiej Knapik - tuwroclaw.com

fot. Bartłomiej Knapik - tuwroclaw.com

fot. Bartłomiej Knapik - tuwroclaw.com

W sobotę 5 marca, zmieniła się organizacja komunikacji miejskiej w ciągu ul. Legnickiej i Lotniczej. Pasażerom zaoferowano 4 przesiadki na trasie z Leśnicy, śladem linii tramwajowej do centrum miasta, dzisiaj natomiast szybciej dało się dojść na piechotę.

Przypomnijmy: Od soboty 5 marca, na odcinku Rynek-Dolmed można dojechać linią zastępczą 712, dalej do Pilczyc – tramwajami linii 71, następnie autobusami linii 710 do Grabowej i stamtąd znowu tramwajami linii 72 na Leśnicę. Problem polega jednak na tym, że pierwsza z tych linii, czyli 712, nie ma wydzielonego pasu do jazdy. Efekt? Autobusu tej linii stoją w korku razem z samochodami, a pasażerowie przesiadający się z kierunku przeciwnego z 71 mogą przez dłuższy czas nie doczekać się autobusu dowożącego do zespołu przystanków „Rynek” w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego.

Linię 71 obsługują wyłącznie tramwaje typu Protram 205WrAs, które na czas obowiązywania obecnej organizacji, stacjonują na terenie dawnej zajezdni przy ul. Legnickiej, a obecnie – zakładów remontowych Protram Wrocław. Na linii 710 wyjeżdżają autobusy z zajezdni VII Grabiszyńska, a na 712 – z zajezdni IX Obornicka.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter