Będzie więcej kursów linii autobusowych i przedłużenia tras

fot. Transportnews.Jesienią uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa 143 na trasie Kminkowa – Oporów. Wydłużone zostaną też trasy kilku innych linii autobusowych.

Nowa linia autobusowa 143 połączy Lipę Piotrowską z węzłem przesiadkowym „Kwiska”, oraz pętlę autobusowo-tramwajową Oporów. Nowa linia zostanie uruchomiona jesienią br., a po wybudowaniu tzw. Mostu Wschodniego, ma stać się autobusową linią „okólną”.

Już 1 marca wydłużona zostanie trasa linii autobusowej 110. Pojedzie ona wówczas na trasie Galeria Dominikańska – Iwiny (Rondo). W III kwartale roku 2019, zmieniona zostanie trasa linii autobusowej 145. Pojedzie ona od ul. Bardzkiej i Buforowej, do pętli w Iwinach.

W III kwartale roku 2019 wydłużona zostanie trasa linii autobusowej 127 – na trasie Kozia – Zwycięska. Rada osiedla Kozanów postulowała w Urzędzie Miejskim Wrocławia o wydłużenie kursów bez pominięcia pętli na Kozanowie.

Wraz z rozstrzygnięciem przetargu na obsługę nowych linii strefowych w Gminie Miękinia i wejściu w życie umowy z przewoźnikiem, wydłużona zostanie trasa linii autobusowej 123. Będzie ona kursować na trasie Leśnica – Marszowice – Główna – Stadion Wrocław (Królewiecka).

Wydłużona zostanie również trasa linii 144 do nowej pętli na Polanowicach. Trwa obecnie przetarg na budowę nowej pętli przy ul. Kamieńskiego, przy wiadukcie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Poprawić ma się też komunikacja na ul. Bierutowskiej. Skierowane mają zostać tu niektóre kursy linii 147.

Zwiększenia częstotliwości kursów

Od 1 kwietnia zwiększona zostanie dwukrotnie częstotliwość kursów linii 140, z 60 minut do co 30 minut. Dodatkowo zwiększona zostanie też częstotliwość linii 114 na Bieńkowicach, do co 7,5 minuty w godzinach szczytu.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter