Nowa linia i więcej kursów na liniach w gminie Długołęka od 12 października

Od poniedziałku 12 października uruchomiona została nowa linia autobusowa, która połączy kilka miejscowości w gminie Długołęka, z pętlą tramwajową na Sępolnie. Zwiększyła się także liczba kursów do takich miejscowości jak Mirków, Byków, Stępin, czy Raków.

Pierwszą nowością jest uruchomienie nowej linii 941, która zapewni połączenie miejscowości Długołęka i Kiełczów – połączenie od lat oczekiwane przez mieszkańców gminy Długołęka. Autobusy wykonają około 6 kursów w dni robocze na trasie:

Stadion Olimpijski – Paderewskiego – Mickiewicza – mosty Chrobrego – Swojczycka – Rondo Nad Czarną Wodą – Wilczycka – Wilczyce (Clarena) – Kiełczówek – Kiełczów – Piecowice – Kamień – Długołęka – Szczodre

Szczodre – Długołęka – Kamień – Piecowice – Kiełczów – Kiełczówek – Wilczyce (Clarena) – Wilczycka – Rondo Nad Czarną Wodą – Swojczycka – mosty Chrobrego – Mickiewicza – Paderewskiego – Stadion Olimpijski

Drugą nowością jest przedłużenie kursów linii 936 od Psiego Pola Ronda przez ul. Bierutowską do Mirkowa, a konkretnie do zapomnianej i wykluczonej komunikacyjnie części, nazywanej „Starym Mirkowem”, znajdującej się za przejazdem kolejowym na ul. Kiełczowskiej. Niestety kursów z tej części Mirkowa będzie tylko 6 dziennie i tylko w dni robocze.

Wraz ze zwiększeniem liczby kursów do Mirkowa i uruchomieniem nowej linii, na liniach strefowych w gminie Długołęka pojawi się więcej kursów na linii 924 do miejscowości Byków, Borowa, Stępin, zaś na linii 921 do Rakowa.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter