Od 9 lutego powraca przystanek “Zamkowa”

fot. TransportnewsOd soboty 9 lutego, ponownie uruchomiony zostanie przystanek tramwajowy “Zamkowa” przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Przystanki przy skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Zamkowej i Gepperta powstały na czas przebudowy przejścia Świdnickiego. Wydano na ich budowę duże pieniądze, po czym… zapomniano o nich, a tramwaje przestały się tutaj zatrzymywać.

Wg urzędników, przystanki przy Zamkowej miały służyć jako przystanek dodatkowy ułatwiający odwóz pasażerów podczas imprez masowych w rejonie pl. Wolności. Tak jednak się nie stało i przystanki te były dogodnym miejscem obserwacji przejeżdżających tamtędy bez zatrzymania, tramwajów.

Od 9 lutego przystanek jednak znów będzie użytkowany. Zmieni się również nieco cykl świetlny na przejściu dla pieszych.

Pieszy oczekujący na przejściu, po wzbudzeniu sygnalizatora, otrzyma światło zielone, gdy tramwaj “zgłosi się” na przystanku. Kierowcy będą musieli się zatrzymać jak dotychczas, gdy pieszy włączy sygnalizację. Jedyna zmiana polega na tym, że pieszy otrzyma priorytet w momencie pojawienia się tramwaju – mówi Małgorzata Szafran z biura prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter