Wymiana rozjazdów tramwajowych na Oławskiej – zmiany tras tramwajów

Od soboty 13 listopada kolejny raz rozpoczyna się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Oławskiej, Skargi i Kazimierza Wielkiego. Trasy zmienią linie tramwajowe 2, 3, 4, 5, 10 i 33.

Tym razem prace obejmą rozjazdy od strony ulicy Traugutta, zaś przejezdne będzie tylko ruch w kierunku pl. Bema przez ul. św. Katarzyny, ul. Skargi, a także w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego, ale tylko w stronę Narodowego Forum Muzyki.

Po zakończeniu tego etapu, który planowany jest za około 3-4 tygodnie, prace przeniosą się na drugą stronę skrzyżowania – ulicę Kazimierza Wielkiego od strony zachodniej. Cały remont ma się zakończyć dopiero w I połowie 2022 roku.

Od soboty 13 listopada:

Linia 2 zostanie w obu kierunkach skierowana objazdem przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego, most Grunwaldzki do placu Grunwaldzkiego i dalej w kierunku Hali Stulecia.

Linia 3 będzie kursować na skróconej trasie Leśnica – Park Staromiejski (Teatralna/Wierzbowa) – Leśnica. Tramwaje będą od przystanku Park Staromiejski kontynuować trasę jako linia 5 do pętli Oporów.

Linie 4 i 10 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

Linia 5 będzie kursować na skróconej trasie Oporów – Park Staromiejski (Teatralna/Wierzbowa) – Oporów. Tramwaje będą od przystanku Park Staromiejski kontynuować trasę jako linia 3 do pętli Leśnica.

Linia 33 zostanie w obu kierunkach skierowana objazdem od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do mostu Grunwaldzkiego, a dalej stałą trasą do pętli Sępolno.

Komunikację w ciągu pl. Grunwaldzki – pl. Społeczny – Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – pl. Jana Pawła II będą zapewniać zastępczo tylko autobusy linii 149, zaś na odcinku Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – pl. Jana Pawła II także linie: 106 i 148.

Honorowanie biletów

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

  • autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
  • tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter