Zmiany tras autobusów w rejonie ulic Legnickiej, Milenijnej i Wejherowskiej

Od soboty 22 stycznia zmieniły się trasy linii autobusowych w rejonie ulicy Legnickiej i Wejherowskiej. Ma to związek ze zmianami ruchu na skrzyżowaniu ulic: Popowickiej i Milenijnej, oraz wdrożeniu kolejnego etapu budowy torowiska na Popowicach.

Linie C, 103, 104, 127 i nocna 245 w obu kierunkach będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Popowicką i Starogroblową.

Linia 101 od ul. Pilczyckiej pojedzie objazdem w obu kierunkach przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Linia 102 w obu kierunkach pojedzie stałą trasą w obu kierunkach przez ulicę Legnicką i Milenijną.

Linie jadące przez Most Milenijny

Linie 119, 129, 143 i 319 jadące w kierunku południowym (Blacharska, Port Lotniczy, Tarnogaj, Klecina stacja kolejowa) będą kursowały objazdem od ulicy Mostu Milenijnego przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

W przeciwnym kierunku (Sołtysowice, Poświęcka Ośrodek Zdrowia, Kminkowa, Kamieńskiego Pętla) autobusy będą odjeżdżały z przystanku tramwajowo-autobusowego „Kwiska” (w kierunku centrum) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Linia 140 od Mostu Milenijnego pojedzie objazdem w obu kierunkach przez ulicę Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

Linie jadące przez Gądów Mały

Linie 122 i 128 jadące w kierunku Nowego Dworu i Pilczyc nadal będą kursowały objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Rysią do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanku „Wejherowska”.

W przeciwnym kierunku (Dworzec Autobusowy, Zakrzów) autobusy będą odjeżdżały z przystanku tramwajowo-autobusowego „Kwiska” (w kierunku centrum) i dalej objazdem przez ulicę Legnicką i Milenijną do ulicy Popowickiej.

Linia 126 powróci na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach przez ulicę Lotniczą, Milenijną i Pilczycką.

Komunikacja zastępcza za tramwaje jadące na Kozanów

Prace torowe na skrzyżowaniach ulic Lotniczej/Milenijnej i Popowickiej/Milenijnej mają opóźnienie. Przewiduje się termin przywrócenia kursowania linii 31 i 32 na Kozanów na przełom kwietnia i maja 2022 roku.

Nadal linia 32 będzie zawieszona, linia 31 kursuje zmienioną trasą przez ulicę Legnicką i Lotniczą do pętli Pilczyce, a na odcinku Kwiska – Stadion Wrocław Lotnicza przez ul. Dokerską kursuje zastępcza komunikacja autobusowa linii 731.

Linia zastępcza 731 od ulicy Pilczyckiej pojedzie w obu kierunkach przez ulicę Milenijną i Legnicką.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter