Zmiany tras linii tramwajowych od 8 stycznia

Od soboty 8 stycznia rozpoczyna się wymiana rozjazdów tramwajowych na ulicy Jedności Narodowej. Jednocześnie też tramwaje powrócą na Księże Małe.

Z powodu wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i Słowiańskiej, nie będzie przejazdu z ulicy Jedności Narodowej w kierunku Dworca Nadodrze. Tramwaje linii 1, 8 i 70 pojadą następującymi objazdami:

Linia 1 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Linia 8 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich.

Linia 70 pojedzie zmienioną trasą w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, ulicę Drobnera, Dubois, Pomorską do placu Staszica.

Bez zmian przez ul. Jedności Narodową pojadą tramwaje linii 6, 11 i 23.

Na odcinku pl. Grunwaldzki- Dworzec Nadodrze – pl. Grunwaldzki przez ulicę Piastowską, Nowowiejską, Jedności Narodowej i Słowiańską, uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa linii 700, która będzie kursować z częstotliwością:

w dni robocze:

  • w godzinach od około 5:00-20:00 co 7,5 minuty;
  • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

w weekendy:

  • z częstotliwością co 10 minut.

Honorowanie biletów

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 700.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana także na ulicy Krakowskiej

Tego samego dnia, oddana do ruchu tramwajowego zostanie ulica Krakowska. Tramwaje linii 3 i 5 powrócą na swoje trasy do pętli Księże Małe.

Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia zastępcza 703.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter