Remonty torowisk – zmiany tras od 25 lipca

Kończą się jedne remonty torowisk, zaczynają kolejne. Od soboty 25 lipca zakończy się remont torowiska na ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, a rozpocznie się przebudowa torowiska na ulicy Olszewskiego. Natomiast wymiana torowiska przy Galerii Dominikańskiej przeniesie się na środek skrzyżowania.

Od soboty zmienią się trasy linii tramwajowych 0L, 0P, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 17, 23, 31, 32, 33, 70 i 74 oraz linii autobusowych 242, 251 i 259.

Komunikacja tramwajowa

Linia 70 zostanie zlikwidowana, zaś linie 0L i 0P będą kursować następującymi trasami:

0L

Mosty Mieszczańskie – pl. Jana Pawła II – Rynek – Krupnicza – pl. Legionów – Dw. Główny – Pułaskiego – Rondo Reagana (peron 4) – Mickiewicza – Stadion Olimpijski – Sienkiewicza – Nowowiejska – Słowiańska – Dw. Nadodrze – Chrobrego – Łokietka – Dubois – Mosty Mieszczańskie

0P

Mosty Mieszczańskie – Dubois – Łokietka – Chrobrego – Dw. Nadodrze – Słowiańska – Nowowiejska – Sienkiewicza – Stadion Olimpijski – Mickiewicza – Rondo Reagana (peron 3) – Pułaskiego – Dw. Główny – pl. Legionów – Krupnicza – Rynek – pl. Jana Pawła II – Mosty Mieszczańskie

1

Linia zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

2

Linia 2 powróci na trasę w obu kierunkach przez plac Dominikański, ale wciąż będzie skierowana objazdem przez most Grunwaldzki.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do dawnej zajezdni tramwajowej „Dąbie” (przystanek „Tramwajowa”).

3

Linia 3 zostanieą skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego bez pominięcia żadnego przystanku na stałej trasie przejazdu.

4

Linia 4 będzie kursowała w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego i most Grunwaldzki do Ronda Reagana.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego i Kopernika.

5

Linia 5 powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez Dworzec Główny i plac Dominikański.

6

Linia 6 powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez most Uniwersytecki i ulicę Świdnicką.

7

Linia 7 będzie nadal kursowała obecnym objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Reymonta i Bałtycką do pętli „Poświętne”.

8

Linia 8 będzie kursowała obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Sienkiewicza do placu Bema oraz zostanie skrócona do placu Staszica.

9

Linia 9 będzie nadal kursować obecnym objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

10

Linia 10 zostanie skierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Z powodu przebudowy torowiska na ulicy Olszewskiego zostanie skrócona do pętli tymczasowej na terenie zajezdni tramwajowej „Dąbie” (przystanek „Tramwajowa”).

11

Linia 11 nadal będzie kursować w obu kierunkach objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego i dalej stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

15

Linia 15 w obu kierunkach poedzie objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Krupniczą, Sądową do placu Legionów.

17

Linia 17 będzie kursować w obu kierunkach objazdem od ulicy Świdnickiej przez ulicę Podwale, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków „Opera” i „Park Staromiejski” i dalej stałą trasą przejazdu przez Halę Targową do placu Bema.

20

Linia 20 będzie kursowała obecną trasą przejazdu na trasie Krzyki – Leśnica – Krzyki przez ulicę Podwale i Krupniczą.

23

Linia 23 powróci na swoją stałą trasę przejazdu przez plac Bema, plac Dominikański i ulicę Kazimierza Wielkiego, ale z powodu prac torowych na ulicy Robotniczej nadal będzie kursować w relacji do pętli Pilczyce.

31 i 32

Linie 31 i 32 w obu kierunkach pojadą objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową do placu Legionów.

33

Linia 33 zostanie kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

74

Linia 74 nadal będzie kursować obecną trasą przejazdu Oporów – pl. Staszica.

Komunikacja autobusowa

Kursy nocne linii 242, 251 i 259 jadące w kierunku pętli Wojnów, Kowale lub pętli przy ulicy Litewskiej powrócą na swoją trasę pomiędzy placem Dominikańskim a placem Bema i będą zatrzymywały się przystanku „Galeria Dominikańska” przy torowisku tramwajowym (przystanek tramwajowy dla linii 11, 17 i 23) oraz na przystanku „Hala Targowa”.

Komunikacja zastępcza na Biskupin

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego na ulicy Olszewskiego zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 701 która będzie kursowała pomiędzy Halą Stulecia a pętlą „Bartoszowice” z częstotliwością:

dni robocze

 • do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;
 • w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;
 • w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela

 • z częstotliwością co 10 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 2, 4 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej trasie przejazdu i odwrotnie.

Bilety okresowe

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Dodatkowo pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 0 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 15 na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.
 • autobusami linii K na odcinku Dworzec Główny – pl. Staszica – Dworzec Główny.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 11 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • autobusami linii 122 na odcinku Dworzec Autobusowy – pl. Legionów – Dworzec Autobusowy;
 • autobusami linii 106 i 148 na odcinku pl. Legionów – Dworcowa – pl. Orląt Lwowskich.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 14 lub 24 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

 • tramwajami linii 74 na odcinku pl. Staszica – FAT – pl. Staszica;
 • tramwajami linii 7 na odcinku Kleczkowska – Hallera- Kleczkowska;
 • tramwajami linii 15 na odcinku Kleczkowska – Arkady Capitol – Kleczkowska;
 • autobusami linii 714 i 720 na całej trasie.
blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter