Dzień Otwarty MPK Wrocław 2019 [FOTO]

W niedzielę 6 października odbył się Dzień Otwarty MPK Wrocław. Można było poprowadzić tramwaj i obejrzeć wystawę taboru. Uruchomiono dodatkowe linie z zajezdni tramwajowej Borek – tramwajową do centrum, obsługiwaną zabytkowymi tramwajami, oraz autobusową do zajezdni przy ul. Obornickiej.

W tym roku Dzień Otwarty odbył się później niż dotychczas; połączono go bowiem z prezentacją nowych autobusów Mercedes Citaro G C2. Do MPK przyjechały bowiem wszystkie zamówione 50 sztuk pojazdów. Aż 4 autobusy z tej dostawy zostały zaprezentowane podczas Dnia Otwartego. Brak deszczu, ładna pogoda i organizacja imprezy w niedzielę niehandlową sprawiły, że frekwencja dopisała.

W tym roku można było poprowadzić tramwaje Moderus Beta MF 24AC – w tym jeden był dostępny dla honorowych dawców krwi. Odbył się również pokaz podnoszenia tramwaju Škoda 19T przez nowoczesny dźwig MPK, oraz pokaz hamowania tramwajem w porównaniu do hamowania samochodem. W tzw. „nowej” hali można było obejrzeć tramwaje koloru metalik, czyli Moderus Beta MF24AC, Pesę Twist 2010NW, oraz testowanego nowego Moderusa Gammę.

Zobacz jak wyglądały Dni Otwarte MPK Wrocław w roku 2018

Jak działa zajezdnia i jak wygląda praca kierowcy – tego można było dowiedzieć się na tegorocznych Dniach Otwartych MPK. Zobacz też artykuł na stronach Transportnews.

Z autobusów MPK zaprezentowano jedynie najnowsze Mercedesy Citaro G C2, oraz nowy autobus testowy – Mercedes Conecto LF CNG, który już od wtorku będzie testowany na linii K. Wystawę dopełniły autobusy Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego, pogotowia techniczne MPK, wraz z dźwigiem SPR, oraz radiowozy nadzoru ruchu i Polonez Caro – replika dawnego pojazdu komisji wypadkowej MPK Wrocław, należąca do KSTM.

Linią autobusową dojechać można było na zajezdnię przy ul. Obornickiej. Tam grupę zorganizowaną witał przewodnik, który pokazał jak wygląda codzienność pracy kierowców na zajezdni autobusowej, na czym polega praca dyspozytora. Po zwiedzaniu dyspozytorni następowała podwózka autobusem do kolejnych punktów zwiedzania – m.in. do nowej automatycznej myjni autobusowej, a także do hali obsługi codziennej i warsztatach. Atrakcją zwiedzania był przejazd przez myjnię i mycie autobusu. Na koniec wycieczki można było wrócić tym samym autobusem na zajezdnię Borek.

blog comments powered by Disqus
wrocławskie forum komunikacyjne

twitter